Networking - Budowanie Relacji Biznesowych

Warto wiedzieć, że ponad 80% osób czuje się niekomfortowo, kiedy musi rozmawiać z osobami dla nich kompletnie obcymi.

Za tę sytuację po części winne są nasze mamy. Kiedy byliśmy dziećmi zawsze powtarzały, aby nie rozmawiać z obcymi. Zapomniały tylko powiedzieć, że w pewnym momencie już można a wręcz powinno się.

Dodatkowo w Polsce w dawnym systemie do końca nie wiadomo było, kto jest kim i nie rozmawiało się z obcymi o wielu sprawach z wiadomych powodów. Czasy się zmieniły, ale przyzwyczajenia, one niestety zawsze umierają ostatnie.

Wydaje się, że najtrudniej jest nam poradzić sobie z przekonaniem, że będe odrzucony podczas rozmowy, zostanę odebrany jako osoba nieinteresująca, a tak wogóle to o czym mam rozmawiać z kimś kogo nie spotkałem nigdy wcześniej. To są naturalne reakcje i towarzyszą większości z nas.

Popatrzmy jednak na sytuację z drugiej strony. Czy wykonywałbyś swoją pracę, pobierając za nią wynagrodzenie bez odpowiedniego przygotowania, wiedzy, umiejętności czy doświadczenia.

Może networking wydaje ci się taki nieosiągalny, trudny, gdyż nikt nie nauczył cię wcześniej, podstawowych umiejętności związanych z networkingiem. Networking to przede wszystkim dobra zabawa i poznawanie innych.